KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13524002
nr 1352 4002
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 55/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 18:16:03
2/10 23:11:29
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander